Wednesday , 27 June 2018

CUNGU: SULMUESI GANEZ MË BEFASOI, BOSHNJAKU JO PLOTËSISHT

Pas miqësores së fituar me rezultatin 4-0 ndaj Kastriotit, trajneri i Vllaznisë Armando Cungu në një prononcim për mediat është shprehur përgjithësisht i kënaqur me paraqitjen e skuadrës së tij. Kuptohet që ajo ka ende për t’u përmirësuar megjithatë gjërat deri tani duket se po shkojnë mirë sipas tij por natyrisht që skuadra ka nevojë për përforcime.

I pyetur ndërkohë për lojtarët e huaj të ardhur në provë dhe që madje u shfaqën edhe si protagonistë me shënimin e golave, numri 1 i pankinës shkodrane ka vlerësuar në veçanti sulmuesin ganez për paraqitjen e tij.

Vllaznia në këtë mënyrë gradualisht ka filluar të marrë formë dhe pas një muaji do të jetë në fushë për ndeshjen e parë të kampionatit por për momentin ende askush nuk e di se cilat do të jenë objektivat e saj.

Lexoni dhe kete

ÇIKLISTËT E VLLAZNISË GATI PËR KAMPIONATIN KOMBËTAR

Çiklistët e Vllaznisë mbyllën me sukses trofeun “Korça” ku dominuan në të tre etapat e …