Tuesday , 29 September 2020

CUNGU: TIFOZĖT KANĖ TĖ DREJTĖ POR KAQ I KEMI MUNDĖSITĖ

Humbja e Vllaznisė ndaj Skėnderbeut me rezultatin 1-0 pasditen e sė shtunės nė “Loro Boriēi”, ka qenė pėrgjithėsisht e pritshme nisur nga mungesat e shumta qė kishte skuadra shkodrane. Kėtė gjė e ka pranuar edhe vetė trajneri Cungu nė prononcimin e tij teksa ka folur edhe pėr pakėnaqėsitė qė shfaqėn tifozėt kuqeblu nė fund tė ndeshjes duke thėnė se kėto janė mundėsitė e skuadrės.

Nga ana tjetėr, trajneri I Skėnderbeut Ilir Daja ka deklaruar se skuadra e tij e meritonte fitoren dhe korēarėt nuk ndikohen nga ēfarė thonė rivalėt e tyre.

Vllaznia nė kėtė mėnyrė duhet tė shohė pėrpara. Sfida e rradhės me Luftėtarin konsiderohet sėrish e vėshtirė dhe pėr mė tepėr, do tė ketė pėrsėri mungesa megjithatė edhe njėherė tjetėr do tė tentohet pėr tė marrė maksimumin sepse tashmė duhen pikė dhe jo fjalė.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …