CUNGU: VLLAZNIA OBJEKTIV VETĖM FITOREN ME KUKĖSIN

Optimizėm nė kampin shkodran nė pragndeshjen e nesėrme me Kukėsin. Trajneri Armando Cungu nė konferencėn pėr shtyp tė organizuar paraditen e sotme, ka deklaruar para gazetarėve se pavarėsisht vlerave qė ka ekipi kundėrshtar, sėrish Vllaznia ka njė objektiv tė vetėm pėr kėtė ndeshje, pėr tė fituar me ēdo kusht fitoren e kėtij takimi.

Ndėrkohė, i pyetur nė lidhje me objektivat qė do kenė kuqeblutė nė sezonin e ri, Cungu ndryshe nga herėt e tjera kur ka folur vetėm pėr mbijetesė, kėtė herė ėshtė shfaqur mė optimist duke thėnė.

Ndeshja Vllaznia- Kukėsi e vlefshme pėr javėn e parė tė kampionatit, do tė luhet tė enjten nė orėn 19.00 nė stadiumin “Loro Boriēi” dhe interesimi pėr tė duket i madh e kjo konstatohet edhe nga numri i konsiderueshėm i biletave qė janė shitur qė ditėn e sotme.

Lexoni dhe kete

ATLETIKƋ/ VLLAZNIA FITON KUPƋN E 12-tĆ« RADHAZI

Atletika shkodrane e ka nisur serinĆ« e aktiviteteve tĆ« rĆ«ndĆ«sishme kombĆ«tare me triumf duke dominuar …