Friday , 23 October 2020

CUNGU: VLLAZNIA TANI PRET M E QET SKNDERBEUN

Fitorja 3-0 ndaj Korabit pasditen e s mrkurs n Loro Borii n pamje t par duket se nuk ka qen rrjedh logjike e lojs s zhvilluar nga t dy ekipet sepse dibrant kan br nj paraqitje t mir duke patur edhe ato rastet e tyre por shkodrant jan treguar m racional duke shfrytzuar m mir ato raste dhe duke marr tre pik me shum vlera.Trajneri Armando Cungu sht i mendimit se skuadra meritoi gjithka dhe tashm duhet t shoh m prpara.

Nga ana tjetr, trajneri i Korabit Gerti Haxhiu sht i zhgnjyer nga rezultati i ndeshjes megjithat ka shprehur bindjen se ky ekip nuk do bjer nga Superliga.

Sigurisht q edhe dibrant kan pretendimet e tyre megjithat e rndsishme sht q Vllaznia ta ruaj kt seri rezultatesh pozitive dhe t vazhdoj rrugn e saj pr tu renditur n nj vend sa m t mir n kampionat dhe padyshim duke shpresuar tek nj ecuri e mir edhe n Kupn e Shqipris.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA FEMRA MËSON TË ENJTËN KUNDËRSHTARIN E “CHAMPIONS”

Kampionia e Shqipërisë në futboll për femra, Vllaznia e Shkodrës, do të mësojë mesditën e …