Saturday , 26 September 2020

Çuni: Me shume vemendje objekteve monumentale!

Shembja e nje fasade shtepie karakteristike  në “Gjuhadol” ka diktuar nevojen per tiu kushtuar me shume vemendje objekteve monumente kulture. Ky eshte nje shqetesim  jo vetem per Shkodren por edhe per disa rrethe te tjera, u shpreh Zv/ministri i kultures, Zef Çuni  për Tv Rozafa.

Zevendesministri Çuni  vuri theksin tek pergjegjesia qe duhet te kene per te parandaluar raste te tilla  pronaret e ndertesave dhe institucionet e caktuara per kete problem.

Ministria e Kultures po pergatite nje projekt per te financuar punimet ne objektet monument Kulture, ku nje pjese e mire e ketyre financimeve do te realizohen ne Shkoder, beri te ditur zevendesministri i Kultures, Zef Çuni.

Lexoni dhe kete

TURIZMI KULTUROR NĂ‹ SHKODĂ‹R DREJT ZEROS

NjĂ« nga sitet mĂ« atraktive turistike sic Ă«shtĂ« Kalaj Rozafa e ShkodrĂ«s, kĂ«tĂ« vit Ă«shtĂ« …