Sunday , 19 September 2021

DALJA NGA GREVA E URISE, FLASIN 2 ISH- GREVISTET

Pas daljes nga greva e urise se 7 banoreve te zonave te permbytura, 2 prej tyre tregojne per Tv Rozafa se perse moren kete vendim. Skender Mhilli dhe Lush Ndoci shprehen se arsyeja e daljes nga greva e urise eshte premtimi qe iu ka dhene kreu i Bashkimit te Pavarur te Sindikatave Shkoder, Albert Tukaj, per tiu gjetur nje ambjent te mbyllur per te vijuar greven, si dhe kerkesa per te dale nga greva nga kryebashkiakja Voltana Ademi.

Por Lush Ndoci ka edhe nje mesazh per kreun e bashkimit te Sindikatave.

Pavaresisht daljes nga greva e urise, grevistet jane te bindur te vijojne protestat dhe greven edhe ne ditet e ardhshme, edhe ne lulishten para insitucionit te Bashkise Shkoder.

Lexoni dhe kete

LEZHE, NE RADHE PER TE PAGUAR ENERGJINE ELEKTRIKE

Pagesa e faturavë të energjisë elektrike është kthyer në sfidë për qytetaret në Lezhë. Prej …