Tuesday , 21 November 2017

DAR URON NXENESIT DHE MESUESIT PER FILLIMIN E VITIT SHKOLLOR

10% e nxenesve te Shkodres nisin kete te hene vitin shkollor pa libra. Kjo u pranua edhe nga Drejtori i arsimit Shkoder Kadri Ymeri i cili beri me dije se ne bankat e shkolles per here te pare do te ulen 1800 nxenes. Ymeri mohoi qe te kete femije qe nuk frekuesntojne shkollen per shkak te gjakmarrjes.

Problem edhe kete vit mbetet emigracioni i familjeve Shkodrane, rreth 300 femije jane larguar, ndersa 120 te tjere jane kthyer nga emigrimi. Numrin e ulet te nxenesve Ymeri e lidh edhe me mos plotesimin e oreve te arsimtareve.

Pavarsisht se DAR Shkoder pranon faktin qe ne disa Shkolla gjendja e infrastruktures le per te deshiruar, ato serish do te hapen per nxenesit. Ndersa DAR ka uruar mesuesit dhe nxenesit ne kete fillim-viti.

Lexoni dhe kete

PROJEKT-BUXHETI 2018, BY-PASS-i DHE VLLAZNIA

Projekt-buxheti i 2018-tes i Bashkise Shkoder vijon te jete ne qender te diskutimeve. Por, per …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin