Tuesday , 16 August 2022

DASËM E VEÇANTË PËR MBROJTËSIN SHKODRAN ELSEID HYSAJ

Mbrojtësi shkodran i Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj, i ka dhënë fund beqarisë, duke lidhur kurorë me modelen Fiorenza Lekstakaj, e cila në vitin 2013 është shpallur edhe Miss Albania. E veçanta e kësaj dasme është se ajo u zhvillua në kalanë Rozafa të qytetit të Shkodrës, me rreth 500 të ftuar, ku mes tyre kishte miq e të afërm. Të ftuar kanë qenë shumë personazhe të njohur, mes tyre edhe futbollistët e Kombëtares.

Çifti i ka qëndruar besnik veshjeve tradicionale të dasmave pasi Elseidi kishte zgjedhur një kostum të zi, ndërsa Fiorenza një fustan të bardhë. Tashmë, për Hysajn pritet të jetë edhe një verë tepër e nxehtë në merkato, pasi klube të mëdha janë të interesuar për anësorin, sikurse është Interi, Juventus, Atl.Madrid apo edhe Man.United.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA, STËRVITJE DISA DITORE NË POGRADEC

Vllaznia do të jetë pushim deri të martën. Trajneri Josa ka vendosur t’i lërë edhe …