Wednesday , 25 November 2020

DE BIASI BEN PUBLIKE LISTEN E LOJTAREVE KUQEZI PER SFIDEN NDAJ LIHTENSHTEIN DHE SPANJES

Trajneri i Shqipris Giovanni De Biasi, ka dal sot n orn 11.00 n nj konferenc pr shtyp n ambientet e Federats Shqiptare t Futbollit. N qendr t vmendjes, kan qen dy ndeshjet q Shqipria do t zhvilloj pr eliminatoret e Kampionatit Botror Rusi 2018, kundr Lihtenshteinit dhe Spanjs. Trajneri ka prezantuar listn me 26 futbollist, t cilt t hnn do t grumbullohen n Lihtenshtein. Interesant ka qen fakti, se trajneri ka thirrur pr kto dy ndeshje Azdren Llukakun, Eros Grezdn, Liridon Latifin dhe Rei Manaj, t cilt s bashku me Tomas Strakoshn, q do t luaj edhe nj ndeshje me ekipin U-21, do t jen kontigjent i ksaj skuadre, q do ti shrbej t ardhmes. N lidhje me gjendjen e Sadikut, trajneri kuqezi tha se: Ishte zgjidhje inteligjente fakti se ai nuk u aktivizua n Europa League dhe ne do t flasim pr gjendjen e tij vetm pas t hns kur ai do t bashkohet me skuadrn.

Trajneri i sht prgjigjur pyetjeve t gazetarve, duke deklaruar se ka ruajtur supriza pr t dyja ndeshjet. Ai kmbnguli se ndeshja me Lihtenshtejnin duhet vlersuar si shum e rndsihme. Nga ana tjetr, theksoi edhe njher se kundrshtart e Shqipris n kt grup eliminator jan Izraeli, Maqedonia dhe Spanja.

Nr

Emr Mbiemr

Pozicioni

Ekipi q aktivizohet

Datlindja

1

Etrit Berisha

Portier

Atalanta

10.03.1989

2

Alban Hoxha

Portier

FK Partizani

23.11.1987

3

Orges Shehi

Portier

KF Skenderbeu

25.09.1977

4

Naser Aliji

Mbrojtes

FC Kaiserslautern

27.12.1993

5

Berat Gjimshiti

Mbrojtes

Avellino

19.02.1993

6

Mergim Mavraj

Mbrojtes

FC Keln

09.07.1986

7

Elseid Hysaj

Mbrojtes

SSC Napoli

02.02.1994

8

Ansi Agolli

Mbrojtes

Karabag

11.10.1982

9

Frederic Veseli

Mbrojtes

FC Empoli

20.11.1992

10

Ledian Memushaj

Mesfushor

Delfino Pescara

07.12.1986

11

Ergys Kace

Mesfushor

FC Viktoria Plzen

08.07.1993

12

Andi Lila

Mesfushor

PAS Janina

12.02.1986

13

Liridon Latifi

Mesfushor

KF Skenderbeu

06.02.1994

14

Migjen Basha

Mesfushor

FC Bari

05.01.1987

15

Eros Grezda

Mesfushor

NK Lokomotiva

15.04.1995

16

Odise Roshi

Mesfushor

Terek Grozny

22.05.1991

17

Burim Kukeli

Mesfushor

FC Zyrih

16.01.1984

18

Ermir Lenjani

Mesfushor

Renes

05.08.1989

19

Jahmir Hyka

Mesfushor

FC Luzern

08.03.1988

20

Taulant Xhaka

Mesfushor

FC Basel

28.03.1991

22

Amir Abrashi

Mesfushor

SC Freiburg

27.03.1990

22

Bekim Balaj

Sulmues

Terek Grozny

11.01.1991

23

Sokol Cikalleshi

Sulmues

Medipol Basaksehir

27.07.1990

24

Armando Sadiku

Sulmues

FC Zyrih

27.05.1991

25

Azdren Llukaku

Sulmues

Gaz Metan

15.02.1988

26

Rey Manaj

Sulmues

Delfino Pescara

24.02.1997

Lexoni dhe kete

BRDARIÇ: VLLAZNIA SYNON FITOREN EDHE ME TEUTËN

Festa e fitores ndaj Tiranës është lënë pas në kampin shkodran dhe të gjithë duken …