Wednesday , 21 October 2020

DE BIASI: E GJITHE SKUADRA DHA SHPIRTIN NE FUSHEN E LOJES

Trajneri italo-shqiptar i kombtares, Gianni de Biasi u shpreh pas ndeshjes Shqipri-Rumani t fituar nga kuqezinjt me rezultatin 1:0, se triumfi ishte i merituar.

Besoj se kushdo q ishte n fush nga fillimi, por edhe ata q hyn n fush m pas, dhan maksimumin. E gjith skuadra dha shpirtin n fushn e lojs dhe e meritoi kt rezultat“, u shpreh De Biasi.

Ai theksoi se fitorja merr rndsi t veant pasi u arrit ndaj nj kundrshtari q sht i vshtir t mundet. “Besoj se kemi br nj ndeshje mjaft t mir dhe arritm kt fitore ndaj nj kundrshtari q sht shum e vshtir t’i shnosh gol”, theksoi ai.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NË PRITJE TË STARTIT, POR SHQETËSON COVID-19

Java e ardhshme pritet të jetë vendimtare për futbollin shqiptar. Mes klubeve dhe Qeverisë pritet …