Saturday , 15 August 2020

DE BIAZI: NDAJ MAQEDONISĖ E VĖSHTIRĖ POR MUND T’IA DALIM

Trajneri i kombėtares shqiptare tė futbollit Xhani De Biazi e konsideron shumė tė vėshtirė ndeshjen e sotme ndaj Maqedonisė. njė deklaratė tė tillė ai e ka bėrė nė konferencėn e zakonshme pėr shtyp tė pragndeshjes, teksa ka kėrkuar nga futbollistėt e tij tė japin 101 pėr qind tė mundėsive tė tyre nė mėnyrė qė tė marrim rezultatin qė tė gjithė presin nga ky takim qė do tė luhet nė stadiumin “Loro Boriēi” mbrėmjen e sė hėnės.

“Kjo ndeshje e parė sigurisht qė ėshtė njė ndeshje shumė e vėshtirė. Duhet  tė luajmė njėlloj sikur tė ishim duke luajtur finalen e Europianit. Sepse po nuk luajtėm me kėtė intensitet dhe kėtė pėrqendrim, do ta kemi tė vėshtirė tė bėjmė ndeshjen qė ne duam. Tė luash ndaj Spanjės dhe Italisė besoj se ėshtė mė e lehtė sesa tė luash ndaj Maqedonisė sepse ndaj kėtyre kundėrshtarėve, lojtarėt motivohen vetėvetiu, ndėrsa mė e vėshtirė ėshtė ndaj kėtyre kundėrshtarėve tė tjerė. prandaj duhet tė bėjmė shumė kujdes dhe tė bėjmė atė qė duhet bėrė ndaj kėtij kundėrshtari”.- theksoi De Biazi

Ndeshja me Maqedoninė ėshtė e para e eliminatoreve tė Botėrorit “Rusi 2016” dhe si e tillė ka njė rėndėsi e madhe sepse nė bazė tė rezultatit tė saj, do tė varet edhe ecuria e mėtejshme e kuqezinjve. Kombėtarja jonė do tė ketė njė mbėshtetje tė madhe nga 16 mijė tifozėt tė cilėt duan patjetėr fitore nė kėtė takim.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA NIS STƋRVITJEN, VJEN ARDIT HOXHAJ

Pas 10 ditĆ«sh pushimi, Vllaznia ka zbritur sĆ«rish nĆ« fushĆ«n e stĆ«rvitjes, por kĆ«tĆ« herĆ« …