Tuesday , 25 February 2020
Breaking News

De Biazi ne Loro Borii por spershendet Vllaznine

Trajneri I kombtares shqiptare t futbollit Xhani De Biazi pasditen e s shtuns ka qen I pranishm n stadiumin Loro Borii pr t ndjekur ndeshjen Vllaznia- Sknderbeu dhe pr t evidentuar futbollistt q mund t jen pjes e kombtares shqiptare n t ardhmen. Ai ka dhn nj prononcim edhe pr mediat duke shpjeguar motivacionin e ardhjes s tij n Shkodr. “Jam ketu per te ndjekur kete ndeshje, nje nga me te bukurat e kampionatit shqiptar, qe luhet ne nje stadium te mbushur me tifoze dhe me dy skuadra shume dinjitoze. Kjo eshte praktike e punes time per te ndjekur te gjitha ndeshjet e kampionatit dhe per te evidentuar lojtaret qe mund te jene ne planet e mia per te ardhmen. Perpos kesaj, erdha per te pare nje ndeshje me drita sepse si dihet, ky stadium mund te jete shtepia e ardhshme e kombetares shiptare.”- theksoi De Biazi.E ndersa De Biazi ka qen n tribun por edhe n ambjentet e dhomave t zhveshjes pas prfundimit t takimit, trajneri I Vllaznis Baldo Raineri ka qen I shqetsuar q bashkkombasi I tij nuk e ka prshndetur as at dhe as futbollistt e Vllaznis.

Raineri mund t ket t drejt por sigurisht q edhe De Biazi sht ai q vendos se far duhet t bj, pavarsisht se mbrmjen e s shtuns la nj shije jo shum t mir tek shkodrant.

Lexoni dhe kete

BASKETBOLL/ TË MARTËN ORA 18.00 VLLAZNIA – PEJA

Sfidat e kombëtares shqiptare do t’i lënë vendin ndeshjes së Ligës Ballkanike në mes Vllaznisë …