Monday , 27 January 2020

Debate ne Keshillin Bashkiak Lezhe per ndihmen ekonomike

Per nepunesit dhe drejtoret e institucioneve ne lezhe qe jane njeherazi edhe keshilltare ne keshillin bashkiak ka patur akuza ndaj tyre. Largimi nga skema e ndihmes ekonomike te 120 familjeve keshilltari i lsi gjin nika ia ka referuar pikerisht kolegeve te tije, disa prej te cileve brenda forces politike qe ai perfaqson. Sipas keshilltarit nika qe eshte mbeshtetur ne deklaratat e tije edhe nga demokratet, me kete menyre veprimi eshte shkelur ligji si dhe jane dhunuar familjet me te varfera te ketij qyteti. Deklaratat e Nikes kane gjetur kundershtine e keshilltarit Gjon Biba, qe i ka quajtur ato spekullative.Kshilli Bashkiak i Lezhs 1 muaj m par miratoi n nj mbledhje me dyer t mbyllura krkesn q kishte br zyra e puns pr t larguar nga ndihma ekonomike 120 familje n kt qytet me pretendimin se ka refezuar vendet e punes te ofruara nga ky institucion.

Lexoni dhe kete

DEBATE PËR KINEMA “MILLENIUM” NË SHKODËR

Një temë që solli debate në mbledhjen e pasditës të së mërkurës në Këshillin Bashkiak …