Monday , 17 January 2022

Debati Rama- Vucic, mediat serbe: Incident diplomatik!

Fjalimi q kryeministri Rama mbajti n konferencn e prbashkt me Vui ka lnduar prve kryeministrin serb edhe mediat serbe, sidomos pjesa kur kryeministri Rama foli pr Kosovn, duke e konsideruar pavarsin e saj si nj realitet t pamohueshm.

Un nuk prisja nj provokim nga Rama. Nuk do t lejoja nj provokim ktu n Beograd. Me kt titull e hap shkrimin e saj RTS, televizioni shtetror serb.

Ndrsa B92 thot: Un nuk do t lejoj asknd t na poshtroj n Beograd. Kosova sht pjes e Serbis, un jam i knaqur q mund ta prsris para zotit Rmaa, por ndihem keq q kryeminisri shqiptar shfrytzoi rastin pr t prmendur Kosovn ktu n Beograd, shton B92.

Edhe Tanjug flet pr nj bised jo fort t leht midis tyre duke shtuar se kryeministri shqiptar ka thyer rregullat strikte t shtetit pasi abuzoi me besimin e kryeministrit serb duke prmendur Kosovn n fjaln e tij. Rama thyen protokollin, Vui: Un nuk e pranoj poshtrimin.

Lexoni dhe kete

KOMISIONI I RITHEMELIMIT TË PD VIJON AKUZAT NDAJ BASHËS

Komisioni i Rithemelimit të PD me në krye Flamur Nokën ka shkuar këtë të mërkurë …