Tuesday , 19 November 2019

Debitore e energjise, Rama kerkon shkarkimin e Diana Bejkos

Kryeministri Edi Rama ka kėrkuar shkarkimin e zėvendėsministres sė Mjedisit, Diana Bejko. Sipas kryeministrisė, Bejko  nuk ka paguar energjinė elektrike nė shtėpinė e dytė qė kishte nė Velipojė.

Burime brenda Kryeministrisė thonė se shuma ishte e debisė ishte modeste por kjo nuk e ka ndaluar Ramėn tė kėrkoje largimin e saj te menjėhershėm nga qeveria.

Mėsohet se ne kryeministri ėshtė ngritur njė ekip i posaēėm qe ndjek nė kohe reale verifikimin e hollėsishėm qe OSHEE po i bėn me urdhėr te kryeministrit ēdo libreze tė punonjėsve te shtetit. Diana Bejko erdhi ne detyrėn e zv.ministres pasi u rreshtua me PS ne listėn e deputeteve te Shkodrės si prurje e shoqėrisė.

Lexoni dhe kete

RESTAUROHET KISHA E “SHEN PREMTES” NE BALLDRE

Kisha e “ShĆ«n Premtes” nĆ« Balldre tĆ« LezhĆ«s monument kulture i kategorisĆ« sĆ« parĆ« i …