Wednesday , 21 March 2018

Dedvukaj: Aksi Vau Dejes- Koman, pa investim!

Tani pėr tani nuk ka asnje plan konkret per te nderhyre ne aksin rrugor Vau Dejes- Koman, por eshte paraqitur projekti ne drejtorin e autoritetit rrugore Shqiptare per tu miratuar vitin e ardhshėm. Ky fakt bėhėt I ditur nga drejtori I autoriteti rrugor pėr Veriun Nikolin Dedvukaj.

Me tej Dedvukaj ka folur dhe per masat qe jane marr per rruget te cilet vitin e kaluar jane bllokuar nga debora.

Rikonstruksioni I akseve rrugore nė zonat malore mbetėt njė probleme pėr banorėt e kėtyre zonave pasi kėto tė fundit dėtyrohen tė lėvizin nė to, e nė shumė raste tė pėrballen me rrezikun e aksidentėve pėr shkak tė infrastrukturės sė amortizuar.

Lexoni dhe kete

PROBLEME NE NJESINE ADMINISTRATIVE TE DAJƇIT

Situata e pĆ«rmbytjeve vijon tĆ« mos njohĆ« asnjĆ« pĆ«rmirĆ«sim nĆ« territorin e BashkisĆ« ShkodĆ«r. PĆ«rkundrazi, …