Wednesday , 20 June 2018

Dedvukaj: Aksi Vau Dejes- Koman, pa investim!

Tani pr tani nuk ka asnje plan konkret per te nderhyre ne aksin rrugor Vau Dejes- Koman, por eshte paraqitur projekti ne drejtorin e autoritetit rrugore Shqiptare per tu miratuar vitin e ardhshm. Ky fakt bht I ditur nga drejtori I autoriteti rrugor pr Veriun Nikolin Dedvukaj.

Me tej Dedvukaj ka folur dhe per masat qe jane marr per rruget te cilet vitin e kaluar jane bllokuar nga debora.

Rikonstruksioni I akseve rrugore n zonat malore mbett nj probleme pr banort e ktyre zonave pasi kto t fundit dtyrohen t lvizin n to, e n shum raste t prballen me rrezikun e aksidentve pr shkak t infrastrukturs s amortizuar.

Lexoni dhe kete

SIGURIA NE ZONAT TURISTIKE GJATE SEZONIT TE VERES

Për të menaxhuar sigurinë në zonat turistike, Policia e Shkodrës ka angazhuar 131 punonjës policie …