Saturday , 24 October 2020

DEKLARAT PR SHTYP E NNKRYETARES S PARTIS DEMOKRATIKE SHKODR, ZNJ. GRETA BARDELI

Incidentet elektorale t militantve t Mazhorancs nuk kan fund!

T sigurt n humbjen e thell dhe votn kundr t Shkodranve, militantt socialist t nervozuar nga mbshtetja e madhe e mbar popullit t Shkodrs ndaj Partis Demokratike dhe Kandidates Voltana Ademi, ka u faktua edhe n mitingun madhshtor ku ishte i pranishm edhe Kryetari i Partis Demokratike t Shqipris, Lulzim Basha, kan hequr dhe dmtuar banderolat e PD-s dhe t Kandidates.

T ndodhur para rasteve t prsritura dhe incidenteve t tilla, me qllim ruajtjen e klims elektorale, pas dmtimit t banderolavee dy dit m par, Kryetari i Partis Demokratike Shkodr, Ramiz obaj, ka komunikuar nj dit m par me Drejtuesit m t lart t Mazhorancs n kt qytet dhe t Shtabit Elektoral t Kandidates Keti Bazhdari, t cilt, i kan premtuar se raste t tilla, nuk do t prsriten m.

Por deri m tani, n asnj rast, fjala e dhn nga ata nuk sht mbajtur!

Mbrm natn, prgjat pedonales n qendr t qytetit, jan hequr dhe dmtuar banderolat e PD-s dhe t Kandidates ton Voltana Ademi.

Ky sht rasti i tret i prsritur i incidenteve t tilla, t cilat tregojn se kjo Mazhoranc sht e prirur pr krijimin e klims konfliktuale, t cilat nuk tregojn asgj tjetr, vese mungesn e vullnetit t tyre pr t qen pjesmarrs korrekt n nj proes zgjedhor.

I bjm thirrje Drejtuesve t Mazhorancs n Shkodr, t distancohen nga veprime t tilla, t cilat dmtojn proesin dhe nxisin incidente q nuk jan n shrbim t qytetaris, demokracis dhe gars elektorale.

T humbsh nuk sht turp, jan veprat ato q t turprojn!

Lexoni dhe kete

PËRZGJEDHJA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË PARTINË DEMOKRATIKE

Komisioni i vlerësimit të Kandidatëve pranë PD-së përmbylli të enjtën proçesin për përzgjedhjen e kandidatëve …