Tuesday , 16 August 2022

DEKLARATĖ PĖR SHTYP E NĖNKRYETARES SĖ PARTISĖ DEMOKRATIKE SHKODĖR, ZNJ. GRETA BARDELI

Incidentet elektorale tė militantėve tė Mazhorancės nuk kanė fund!

Tė sigurtė nė humbjen e thellė dhe votėn kundėr tė Shkodranėve, militantėt socialistė tė nervozuar nga mbėshtetja e madhe e mbarė popullit tė Shkodrės ndaj Partisė Demokratike dhe Kandidates Voltana Ademi, ēka u faktua edhe nė mitingun madhėshtor ku ishte i pranishėm edhe Kryetari i Partisė Demokratike tė Shqipėrisė, Lulzim Basha, kanė hequr dhe dėmtuar banderolat e PD-sė dhe tė Kandidates.

Tė ndodhur para rasteve tė pėrsėritura dhe incidenteve tė tilla, me qėllim ruajtjen e klimės elektorale, pas dėmtimit tė banderolavee dy ditė mė parė, Kryetari i Partisė Demokratike Shkodėr, Ramiz Ēobaj, ka komunikuar njė ditė mė parė me Drejtuesit mė tė lartė tė Mazhorancės nė kėtė qytet dhe tė Shtabit Elektoral tė Kandidates Keti Bazhdari, tė cilėt, i kanė premtuar se raste tė tilla, nuk do tė pėrsėriten mė.

Por deri mė tani, nė asnjė rast, fjala e dhėnė nga ata nuk ėshtė mbajtur!

Mbrėmė natėn, pėrgjatė pedonales nė qendėr tė qytetit, janė hequr dhe dėmtuar banderolat e PD-sė dhe tė Kandidates tonė Voltana Ademi.

Ky ėshtė rasti i tretė i pėrsėritur i incidenteve tė tilla, tė cilat tregojnė se kjo Mazhorancė ėshtė e prirur pėr krijimin e klimės konfliktuale, tė cilat nuk tregojnė asgjė tjetėr, veēse mungesėn e vullnetit tė tyre pėr tė qenė pjesėmarrės korrekt nė njė proēes zgjedhor.

I bėjmė thirrje Drejtuesve tė Mazhorancės nė Shkodėr, tė distancohen nga veprime tė tilla, tė cilat dėmtojnė proēesin dhe nxisin incidente qė nuk janė nė shėrbim tė qytetarisė, demokracisė dhe garės elektorale.

Tė humbėsh nuk ėshtė turp, janė veprat ato qė tė turpėrojnė!

Lexoni dhe kete

PD: BORDET E TRANSPARENCƋS BASHKƋPUNƋTORƋ NƋ VJEDHJE

Partia Demokratike vijon akuzat ndaj Bordit tĆ« TransparencĆ«s pĆ«rsa i pĆ«rket lĆ«vizjes nĆ« Ƨmime tĆ« …