Sunday , 17 December 2017
Breaking News

DEL NGA SHINAT TRENI I TRANSPORTIT

Treni i transportit të mallrave i linjes Vorë-Shkodër ka dalë nga shinat.Ngjarja u regjistrua mëngjesin e së martes pranë stacionit hekurudhor të Ishmit, ndërsa fatmiresisht nuk pati përsona të lënduar.Dalja e trenit nga shinat ka bllokuar lëvizjen e trenave të tjerë përfshire dhe atë të pasagjereve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërkohe që sipas të dhënave shkak i daljes së trenit nga shinat janë bërë binaret e amortizuar, të cilët prej kohesh janë kalbur dhe nuk zëvendesohen.Në vendin e ngjarjes kanë shkuar specialistet e hekurudhave të cilët po bëjnë të mundur rifutjen e trenit në shina.Rastet e daljes së trenave nga shinat ka qenë të shpeshta gjatë viteve te fundit, e kjo ndodh nga amortrtizimi i hekurudhes shqiptare në të cilen nuk është ndërhyre prej dekadash.

Lexoni dhe kete

MERR TJETËR RRJEDHË VRASJA E VËLLAIT TË ISH-DEPUTETIT TË LEZHËS

Merr nje rrjedhe tjeter vrasja e vellait te ish-deputetit socialist ne Lezhe, Arben Ndoka. Vrasja …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin