Wednesday , 22 January 2020
Breaking News

DEMET NGA TERMETI NE BASHKINE LEZHE

Në Bashkinë e Lezhës inxhinieret po vijojne punen për inspektimin e objekteve që kanë pësuar dëmtime nga tërmeti i 26 nëntorit. Kryebashkiaku Pjerin Ndreu thotë se deri tani janë 13 pallate të klasifikuara me probleme, për të cilët është kërkuar që të bëhet inpektim më i specializuar.

Sipas tij për çdo objekt të inspektuar bëhet akti i konstatimit me firmen e inxhinieret.

Brenda pak ditesh do të përfundoje inspektimi i të gjitha objekteve që kanë pësuar dëme nga tërmeti i 26 nëntorit në Bashkinë Lezhë dhe për ato objekte që do të shpallen të pabanueshem do të marret vendim për shembjen e tyre.

Lexoni dhe kete

OSHEE ZBARDH BILANCIN E SAJ PËR 2019

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka publikuar një njoftim zyrtar nëpërmjet të cilit tregon …