Monday , 18 January 2021

DEMET NGA TERMETI NE QARKUN LEZHE, RAPORTI

Nga verfikimet e deritanishme rezulton se në qarkun e Lezhes janë dëmtuar nga tërmeti 59 pallate 441 banesa si dhe 12 institucione shtetërore. Të dhënat janë bërë publike nga Qendra Operacionale e Emergjencave Civile ku është prezantuar puna e bërë që prej rënies së tërmetit.

Deri tani janë shpallur të pabanueshem 51 pallate në tre bashkitë e këtij qarku, ndërsa inspektimet ende nuk kanë përfunduar.

Lexoni dhe kete

PERKUJTOHET 553-VJETORI I VDEKJES SE SKENDERBEUT

Eshtë përkujtuar në Lezhë 553-vjetori i vdekjës së Gjergj Kastrioti Skëndërbeu. Nën masa anti-covid, autoritetet …