Wednesday , 1 April 2020

DEMTIMI I INSTITUCIONEVE SHENDETESORE NGA TERMETI

Plani i rindertimit pas fatkeqsise natyrore te termetit te 26 nentorit do te perfshije edhe institucionet shendetesore te cilat do te ndertohen ne kohe shume te shpejte. Kete e ka bere te ditur nga lezha ministrja e shendetesise Ogerta Manastirliu sipas te ciles do te vijohet me fuqizimin e spitaleve rajonale.

Tërmeti i 26 nëntorit ka dëmtuar një sërë institucinesh shendetesore përfshire edhe spitalin e Laçit godina e të cilit do të shembet dhe rindërtohet nga fillimi.

Lexoni dhe kete

POLICIA E SHTETIT VIJON KONTROLLET NË TERRITOR

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të …