Monday , 21 January 2019

DEMTOHET ZYRA E SHOQATES TE VERBERVE “SHPRESA KATOLIKE”

Shoqata e te verberve “Shpresa Katolike” ne Shkoder hedh akuza ne drejtim te Bashkise Shkoder per demtim te zones se tyre. Nje zyre e vendosur ne katin e peste te pallatit ku ndodhet edhe galeria e arteve, godine ne pronesi te Bashkise Shkoder. Mesohet se ne kete pallat ka disa dite qe Bashkia ka filluar rikonstruksionin. Kryetari i Shoqates te Verberve Shkoder, Ndoc Bjeshka, thote se eshte demtuar zyra e shoqates, por denoncon edhe faktin se disa materiale qe ka pasur nuk gjenden.

Bjeshka shton se ka njoftuar edhe policine per kete rast dhe se eshte dashur te njoftohej me pare se ketu do te beheshin punimet, me qellim qe te largonte materialet nga zyra.

Lexoni dhe kete

MOTI I KEQ, DEME TE SHUMTA NE FSHATIN KOSMAÇ

Moti i keq me erëra të forta dhe reshje dëbore ka shkaktuar dëme të mëdha …