DEMUSH KECI MIRNJOHJA E QYTETIT

sht nderuar me titullin Mirnjohja e Qytetit pas vdekjes Demush Keci. Figura t tilla duhet t nderohen gjithmon sepse duke kujtuar vuajtjet dhe sakrificat e kaluara mund t ecim prpara kshtu sht shprehur antari i kshillit bashkiak Sabri Bushati.

Pr familjart ky titull do t thot shum pr familjen Keci dhe pr figurn e Demush Kecit.

Demush Keci sht burgosur pr 10 vite. Periudha e pushtetit t Enver Hoxhs e ka ridnuar prsri Kecin. Pas viteve 1991 Demush Keci ka qen kryetar i Partis Demokratike dega Shkodr. Ai ka punuar gjithashtu si kryeprokuror i rrethit Shkodr. T pranishm gjat ksaj ceremonie ishin dhe figura t rndsishme t Partis Demokratike, si Ramiz obaj, kryetar i Partis Demokratike Shkodr apo dhe Voltana Ademi kandidate pr Bashkin Shkodr.

Lexoni dhe kete

AHMET PRENÇI PROMOVON ROMANIN “ANJA”

Ahmet Prençi pas një pune 25 vjeçare në Policinë e Shtetit dhe në Prokurori, duke …