“DEPUTETI DIXHITAL”: RAMA NUK DO TE VOTOJE REFORMEN NE DREJTESI

“Kryeministri Edi Rama nuk do ta votojë reformën në drejtësi dhe po mbledh votat për mocion për të shpallur zgjedhjet e parakohshme”.

Ky është denoncimi i bërë në Facebook-un e ish-Kryeministrit Sali Berisha nga një deputet i Parlamentit të Shqipërisë.

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Deputeti dixhital njofton:
Rama nuk do votoje reformen.
Ai po lufton te siguroje 71 vota per mocion per te shpallur zgjedhjet e parakohshme ne 45 dite! sb

“Mirembrema… Mos u genjeni Rama nuk voton neser Reformen.Te gjithe perpjekjet e Rames po behen per te siguruar mbi 71 vota… Nese kjo ndodh atehere neser ose pasneser mund te realizojne mocionin e besimit e ne vijim te shkojne per 45 dite ne zgjedhje te parakohshme. Dhe si shkak do te gjenin rrezimin eventual te reformes neser ose pasneser… per te cilen po perpiqen maksimalisht se bashku me aleatet e tyre prej te cileve thot ee ka marre mirarimin e skemes se tij…naten e mire, me respekt”

Lexoni dhe kete

MEDIU: NË ZGJEDHJET E 25 PRILLIT, QYTETARËT TË SHOHIN INTERESAT E TYRE

Kreu i PR, Fatmir Mediu, zhvilloi disa takime me banorë të zonës së Levanit të …