Wednesday , 20 June 2018

DEPUTETI SPAHIA NE “AUTOCHTHONOUS”

Situata në shëndetësinë Shqiptare është në gjëndjen e saj më të keqe, sa që në spitalet tona mungojnë mjekët specialist por edhe furnizimi me ilaçe. Shprehet kështu deputeti I PD-së Bardh Spahija, I cili shton e gjitha vjen si pasojë e korrupcionit të madh që ka kapur sistemin shëndetësor në vend.

Spahija foli edhe për situatën e përmbytjeve në të cilën po kalon Nënshkodra, ndërsa ai u shpreh se dëmshpërblimi është elementar dhe dikush duhet të mbaj përgjegjësi.

Deputeti Spahija ishte I ftuar në emisionin “Autochthonous” në TV Rozafa, ku u shpreh se vendi është në një situatë të rëndë e cila vjen si shkak I korrupcionit qeveritar.

Lexoni dhe kete

BIXHOZI DHE ALKOLI, SHKAK I KRIMIT NE FAMILJE NE MILOT

Në familjen e Kujtim Donajt në Mirditë janë hapur dyert e mortit. Djali i tyre …