DEPUTETJA BREGU: REFORMA NE DREJTESI DUHET TE MIRATOHET TE ENJTEN

Deputetja e Partis Demokratike, Majlinda Bregu deklaroi se reforma n drejtsi duhet t miratohet t enjten. Ajo tha se besonte q do ambasador ishte me nj mision n Shqipri dhe nuk i besonte filmave me diversant.

do ambasador q vjen n Shqipri sht me nj mision t caktuar. N t njjtn mision kan qen edhe n Shqipri me dshirn e mir pr t miratuar nj reform n drejtsi. Un nuk shoh asnj diversion.Me thn t drejtn, filmat me diversant dhe desant ajror, un nuk i shoh q kur kam qen kalama. As nuk dua t mendoj se ka nj arsye tjetr, prve faktit se kjo sht nj reform jetike pr shqiptart. Nuk them asnj gj t re dhe nuk prbj lajm, them at q kam thn prej 1 viti, reforma n drejtsi duhet t miratohet t enjten. PD nuk ka koalicion me forca t tjera politike jasht spektrit. Ka koalicion me shqiptart. Me t papunin, me at q prfundon n burg dhe q nuk kan t drejt t krkojn t drejtat e tyre. Me at q nuk prfiton dot shrbim shndetsor, q del para ders s gjykats e nuk merr dot drejtsi. Qndrojm krah atyre gjyqtarve t ndershm t ktij vendi q kan mbi supe edhe njolln e t korruptuarit t disa t tjerve q e kan br drejtsin n Shqipri si pazar , qndroj n krahun e gjith politikanve t ndershm q nuk kan lidhjen me krimin. Ky sht koalicioni i vetm i PD-s.” – u shpreh Bregu.

Lexoni dhe kete

VËSHTIRËSITË EKONOMIKE DHE PROBLEMATIKAT E TREGUT

Drejtuesi politik i PD në Qarkun Shkodër, Helidon Bushati, zhvilloi një vizitë në fshatin Kosmaç, …