DEPUTETJA E PD: PO SHIHET MUNDESIA E BOJKOTIT TE PARLAMENTIT

Deputetja e PD-së Lindita Metaliaj sqaroi mbledhjen e kryesisë së PD-së ku është hedhur ideja e bojtit të parlamentit dhe djegia e mandateve. Deputetja Metaliaj u shpreh se opisioni i bojtotit të parlamentiot dhe djegia e mandateve do rishihet edhe njëherë pasi mbetet i hapur si mundësi, pasi PD nuk pranon që të bëhët shkaktare e mos hapjes së negociatave dhe kjo të përdoret nga Partia Socialiste dhe Kryeministri Edi Rama.

Deputetja Mealiaj ishte e ftuar në emisionin “Autochthonous” ne TV Rozafa. Ajo foli edhe për cështjen Xhafaj dhe arsyet e protestës së opozitës. Sipas saj kjo qeveri e drejtuar nga Edi Rama është e mbushur plot me skandale dhe duhet të largohet.

Lexoni dhe kete

DEPUTETJA IZMIRA ULQINAKU, TAKIM ME BIZNESET PER PROTESTEN

Deputetja e Partisë Demokratike në Qarkun Shkodër, Izmira Ulqinaku, ka nisur prej disa ditësh zhvillimin …