DEPUTETJA IZMIRA ULQINAKU, TAKIM ME BIZNESET PER PROTESTEN

Deputetja e Partisë Demokratike në Qarkun Shkodër, Izmira Ulqinaku, ka nisur prej disa ditësh zhvillimin e takimeve me bizneset e Shkodrës. Një gjë të tillë ajo e zhvilloi edhe këtë të premte, ku ftoi edhe bizneset ti bashkohen protestës së opozitës me 26 maj në Tiranë. Në fjalën e saj për mediat, Ulqinaku tregoi se akoma ka familje që në qendër të qytetit marrin ushqime me lista.

Deputetja Ulqinaku shprehet e bindur se kjo do të jetë një ndër protestat më masive të 30 viteve të fundit. Një protestë që sipas saj do të rrëzojë jo vetëm ministrin Xhafaj, por edhe qeverinë Rama.

 

Lexoni dhe kete

PD SHKODER FTON QYTETARET PER PROTESTEN E 25 MAJIT

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Partia Demokratike dega Shkodër ka ftuar qytetarët që të marrin …