Sunday , 17 February 2019

DESHTIMET E MINISTRISE SE ARSIMIT

Korrikula e re e shkollës e ministrisë së arsimit është një dështim i plotë. Shprehet kështu zv/presidenti i Sindikatës së Arsimit në vendin tonë Arian Peraj. Ai thotë se sot nxënësit nuk po marrin dije, por janë kthyer në qënie qe hynë e dalin nga shkolla. Gjithashtu, eksperimenti me 3 lëndë në 6 orë ishte një dështim. Për këto, Peraj u kërkon gjithë kolegëve në Shkodër të reagojnë për të drejtat e tyre.

Sipas Peraj, arsimi në vendin tonë po shkon drejt degradimit.

Lexoni dhe kete

QYTETARET TREGOJNE ARSYET E PROTESTES PER TV ROZAFA

Qytetarë dhe mbështetës nga e gjithë Shqipëria ishin të shtunën në protestë ndaj qeverisë Rama. …