Sunday , 17 February 2019

DHUNOHET KRYETARJA E LSI-SË NË PUKË: NA ZUNË PRITË NJERËZIT E PS-se!

Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Kandidatja për deputete, Saimira Laçi është shprehur se është dhunuar nga persona të rëndësishëm të PS-së.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë Arrëzit.

Perona të ende panjohur i kanë zënë pritë makinës ku udhëtonin dy gratë dhe më pas i kanë goditur ato.

Romina Kuçi ka marrë disa dëmtime dhe ndodhet në spitalin e Fushë Arrëzit.

LSI e qarkut shkoder, denon dhunen e ushtruar sot ndaj kryetares se LSI Puke Sajmira Laci dhe kryetares se LRI Puke Romina Kuci, te ushtruar nga njerez te strukturave te PS.

LSI i ben thirrje strukturave te policise se shtetit, te garantoje rendin dhe sigurine per nje fushate me standarte zgjedhore.

Asgje nuk e ndal vrullin e LSI per te dale force e pare politike. Kercenimi ndaj drejtuesve te LSI ne Puke, per me teper qe jane dhunuar dy gra, eshte nje turp, por nuk e demotivon aspak punen e LSI, perkundrazi te gjithe strukturat jane te angazhuara maksimalisht ne komunikim me qytetaret per te dale force fituese te dielen e ardhshme.

Lexoni dhe kete

MINISTRI LLESHAJ, TAKIM NE MALESI TE MADHE

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj nga Shkodra tha se nuk ka asnjë denoncues për rastin …