Monday , 11 December 2017

DHUNOHET KRYETARJA E LSI-SË NË PUKË: NA ZUNË PRITË NJERËZIT E PS-se!

Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Kandidatja për deputete, Saimira Laçi është shprehur se është dhunuar nga persona të rëndësishëm të PS-së.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë Arrëzit.

Perona të ende panjohur i kanë zënë pritë makinës ku udhëtonin dy gratë dhe më pas i kanë goditur ato.

Romina Kuçi ka marrë disa dëmtime dhe ndodhet në spitalin e Fushë Arrëzit.

LSI e qarkut shkoder, denon dhunen e ushtruar sot ndaj kryetares se LSI Puke Sajmira Laci dhe kryetares se LRI Puke Romina Kuci, te ushtruar nga njerez te strukturave te PS.

LSI i ben thirrje strukturave te policise se shtetit, te garantoje rendin dhe sigurine per nje fushate me standarte zgjedhore.

Asgje nuk e ndal vrullin e LSI per te dale force e pare politike. Kercenimi ndaj drejtuesve te LSI ne Puke, per me teper qe jane dhunuar dy gra, eshte nje turp, por nuk e demotivon aspak punen e LSI, perkundrazi te gjithe strukturat jane te angazhuara maksimalisht ne komunikim me qytetaret per te dale force fituese te dielen e ardhshme.

Lexoni dhe kete

LEZHË, VRITET ME 14 PLUMBA VËLLAI I ISH-DEPUTETIT NDOKA

Ekzekutohet me armë zjarri brenda në makinë pranë banesës Aleksandër Ndoka, vëllai i ish-deputetit të …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin