Tuesday , 22 October 2019

DHUNONTE GRUAN, ARRESTOHET 46-VJEÇARI NE MIRDITE

Një 46-vjeçar u arrestua nga policia në Mirditë pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij në prani të fëmijëve. Gruaja, ka njoftuar policinë pas dhunës sistematike fizike dhe psikologjike nga bashkëshorti i saj, A.SH banues në Mirditë. Ai kërcënonte se do ta vriste gruan, dhe gjithçka ndoshte në prani të fëmijëve të cilët janë terrorizuar nga agresiviteti i vazhdueshem i babait të tyre.

Pas denoncimit, policia vuri në pranga 46-vjeçarin dhe gjatë kontrollit të ushtruar në banesen e tij shtetësit A.SH ju gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri kallashnikov dhe një sasi fishekësh luftarak. Materialet në ngarkim të 46-vjeçarit ju referuan prokurorisë së Lezhës për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Lexoni dhe kete

LËNDË NARKOTIKE KANABIS DHE FISHEKË LUFTARAKË

Policia e Shkodrës vijon operacionet për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve. Është …