Sunday , 28 February 2021

DIBRA: ADA I KA MUNDSIT PR TA NDALUR KASTRIOTIN

Takimi Ada- Kastrioti q do t luhet pasditen e s shtuns n orn 14.30 n fushn sportive Reshit Rusi konsiderohet m I rndsishmi I javs s pest t kampionatit t kategoris s par. Krutant ende nuk njohin humbje n kt kampionat e pr kt arsye do t udhtojn drejt Shkodrs me objektivin e qart pr t marr fitoren e rradhs.

Trajneri Elvis Plori q I drejton ata, ka shum besim tek skuadra e tij por n fakt t njjtn gj thot edhe trajneri I sapoemruar I Ads Ilir Dibra. N nj prononcim pr mediat, ai ka br t ditur se objektivi I velipojakve sht I qart pr t ndalur Kastriotin.

Takimi Ada- Kastrioti pritet t ndiqet me interes nga tifozrit e t dy ekipeve dhe jo vetm nga ata sepse edhe tifozria lezhjane ka interes n kt ndeshje ngaq Beslidhja sht rivalja kryesore e Kastriotit dhe n rast se ai ndalet, ky do t ishte nj rezultat shum I favorshm pr t.

Lexoni dhe kete

BRDARIÇ: NDAJ TIRANËS VLEN VETËM FITORJA PËR VLLAZNINË

Vllaznia do të luajë pasditen e së shtunës ne ora 13:00 në stadiumin “Loro Boriçi” …