Tuesday , 29 September 2020

Dibra dhe Tufi pjese e stafit teknik te kuqebluve!

Ilir Dibra dhe Vildan Tufi do tė jenė dy trajnerėt e tjerė qė do tė plotėsojnė stafin teknik tė Vllaznisė. Vendimi ėshtė marrė paraditen e sė martės nga Bordi drejtues i klubit pas propozimit tė bėrė nga ana e trajnerit Luan Zmijani. Nė fakt, nė tavolinė para anėtarėve tė Bordit kanė qenė tre emra pėr postin e zėvendėstrajnerit dhe nė fund ėshtė vendosur pėr ish- futbollistin e Vllaznisė Ilir Dibra. Po ashtu ėshtė rėnė dakord edhe pėr vendosjen e njė trajneri tė pėrgatitjes atletike dhe pėr kėtė post ėshtė emėruar njė emėr shumė i njohur si Vildan Tufi. Pas kėsaj, ka qenė administratori i klubit Neritan Kalamishi ata qė i ka prezantuar para mediave dy pjestarėt e rinj tė stafit teknik tė kuqebluve.

Pas tij, kanė folur edhe dy trajnerėt e sapoemėruar tė cilėt kanė evidentuar faktin se ndjehen tė lumtur qė do t’I shėrbejnė Vllaznisė.

Nė kėtė mėnyrė, nė stėrvitjen e sė mėrkurės, stafi I Vllaznisė do tė jetė I plotė me nė krye trajnerin e parė Luan Zmijani, ndihmėsin e tij Ilir Dibrė, atė tė portierėve Avenir Danin dhe tė pėrgatitjes atletike- Vildan Tufin, pėr t’u pėrgatitur pėr ndeshjen e sė dielės me Skėnderbeun.

Lexoni dhe kete

LIBOHOVA & DUKA: PRESIM REAGIMIN E QEVERISƋ PƋR FUTBOLLIN

Kaosi nĆ« futbollin shqiptar vazhdon ende dhe po ashtu edhe bojkoti. TĆ« gjithĆ« ekipeve janĆ« …