Sunday , 13 October 2019
Breaking News

DITA BOTËRORE E SHIKIMIT

10 tetor shënohet si dita botërore e shikimit. Në kuadër të kësaj dite, duhet të kemi një ndërgjegjësim më të madhe për të kryer vizitat për shikimin. Një gjë e tillë u bë e ditur nga okulisti Astrit Beci, teksa ishte i ftuar në emisionin “Mirëmëngjes” në Tv Rozafa.

Ai tregon faktorët kryesorë që çojnë në dëmtimin e syve.

Sipas Becit, teknologjia duhet të përdoret në masën e duhur për të ruajtur dëmtimin e syve.

Lexoni dhe kete

NDOTJA E LUMIT BUNA REAGON ZV/KRYEMINISTRI MALAZEZ

Pulat e ngordhura që notojnë që disa ditë në lumin Buna kanë sjell edhe reagimin …