DITA BOTERORE E TURIZMIT!

Turizmi do te shihet si nje motorr per zhvillimin ekonomik te qytetit te Shkodres dhe nje gje e tille eshte edhe ne programin e kryebashkiakes Voltana Ademi. Deklarata erdhi nga drejtori i Drejtorise se Turizmit ne Bashkine Shkoder, Gentian Mema, teksa ishte i ftuar ne emisionin “Miremengjes” ne Tv Rozafa per te folur ne Diten Boterore te Turizmit. Sipas Memes, turizmi eshte nje nga burimet kryesore te zhvillimit ekonomik te Shkodres, ku edhe te ardhurat qe vijne nga Velipoja jane te larta.

Shkodra ka potenciale per te zhvilluar edhe me shume turizmin dhe ne vitet e fundit ka bere hapa perpara thekson nder te tjera Mema.

Drejtori i Turizmit ne Bashkine Shkoder u ndal edhe tre zyrat e informacionit turistik: ne Shkoder, Velipoje dhe Theth, ku beri me dije se zyra ne Shkoder ka nje frekuentim me te larte.

Lexoni dhe kete

“MOS NDERHYRJA NE RRUGEN E SHENGJINIT, E PAFALSHME”

Kryebashkiaku i Lezhës Fran Frrokaj, e ka quajtur të pafalshme mos ndërhyrjen për rikonstruksionin e …