Wednesday , 18 September 2019

Dita e dyte e karnavaleve

Ne kete menyre kane perfunduar karnavalet e shkodres 2015. Djegia e dordolecit e cila simbolizon djegien e djallit. Gjate ketij viti Shkodranet kane kaluar mjaft veshtiresi duke nisur qe nga papunesia, varferia, rritja e mimeve dhe deri tek problem me actual qe eshte energjia elektrike. Te gjitha keto jane shkrumbuar ne pedonalen Kole Idromeno me djegien e dordolecit.

Per dy dite me radhe femije te shkollave te Shkodres kane marshuar ne pedonalen Kole Idromeno per tu bashkuar festes se Karnavaleve. Me pankarta dhe interpretime te ndryshme ato jane bashkuar ne skene e cila eshte vendosur ne qender te pedonales. Femije te te gjitha moshave sot kane shijuar karnavale ne diell

Karnavalet kete vit jane organizuar nga bashkia Shkoder ne bashkpunim me aktoret e teatrit migjeni, te kordinuar nga Ergys Bami.

Lexoni dhe kete

PROMOVOHET NE LEZHE LIBRI “MIRDITA PER KOL MIRDITEN”

Gazetari i njohur Gjergj Marku ka promovuar në Lezhë librin tijë “Mirdita për Kol Mirditën”, …