Sunday , 25 October 2020

DITA E RINISE DIOQEZANE NE SHKODER

Ne kuader te dites se rinise dioqezane, Arqipeshkvia Shkoder- Pult ka organizuar aktivitetin me teme: “E shikoi me meshire dhe e thirri. I pranishem ne kete aktivitet mjaftte rendesishem ka qene edhe Arqipeshkvi Imzot Angelo Massafra, i cili foli rreth qellimit te ketij aktiviteti.

 

Gjithashtu, Imzot Massafra theksoi ky vit eshte nje vit ku besimtaret duhet te marrin meshire nga Zoti per tia dhene te tjereve.

T grumbulluar nga zona t ndryshme t qytetit dhe fshatrave, t rinjt i jan bashkuar dits dioqezane t tyre. Tem e ktij viti sht przgjedhur E shikoi m mshir dhe e thirri, pr ti ftuar t rinjt n lutje t prbashkta, ndrsa n qendr t takimit ishte viti i mshirs i shpallur nga Papa Franesku, shenjtrimi i Nn Terezs dhe lumturimi i martirve t fes, dy ngjarje t mdha pr kishn katolike dhe kombin shqiptar.

Lexoni dhe kete

“AHENGU SHKODRAN” NË KOHË PANDEMIE

Qendra Kulturore “Pjetër Gaci” ka organizuar pasditën e së enjtes edicionin e radhës të “Ahengu …