Saturday , 14 December 2019

DITA E TE GJITHE SHEJNTERVE

Data 1 Nentor tashme prej vitesh perkujtohet nga te gjithe besimtaret katolik te shqiperise .Festa e t gjith shenjtrve ndiqet m pas nga Prkujtimi i t Vdekurve . Kjo dite n Shkodr sht edhe nj prkujtim t ngjarjeve t rndsishme q ndodhen m pas n nntorin e vitit 1990 kur u rikthye liria e besimit n shqipri. Gjith Shenjtrit jane shprehi rituale e krishter pr t kujtuar gjith shenjtrit dhe martirt e Parajss, t njohur e t panjohur .Thirrja pr shenjtri sht thirrja e do njeriu. N prgjigjen ndaj saj, prmbushim planin e Hyjit, pr shklqimin e lavdis s Tij, n njeriun q e krijoi n prngjasimin e vet.

 

Lexoni dhe kete

“SHQIPTARËT PO PËRBALLEN ME NJË REGJIM TË NGJASHËM TË 22 MARSIT 1992”

Shqiptarët sot po përballen me një tjetër sistem, me një tjetër regjim, të ngjashëm me …