Wednesday , 25 April 2018

DITA E “TE GJITHE VDEKURVE”

Data 2 Nentor shenon diten e “te gjithe te vdekurve”. Besimtaret katolik e kane kremtuar kete dite ne varrezat katolike te Rrmaj.  Arqipeshkvi i Shkoder- Pult, imzot Angelo Massafra tha se kjo dite eshte e shenjte per te gjithe besimtaret pasi perkujton dhe respekton te afermit tane, qe nuk jetojne me.

2 nentori, dita e perkujtimit te te vdekurve, shpreh mirenjohjen per te gjithe ata qe nuk jetojne me. Eshte dite qe percjelle mesazhin e respektit njerezor dhe human.

Lexoni dhe kete

MBESHTETJA NDAJ FERMEREVE NGA PROJEKTI “AGRO-TURIZEM ALBANIA”

USAID, Ambasada e SuedisĂ« dhe CEED Albania, nĂ« bashkĂ«punim me BashkinĂ« ShkodĂ«r, organizuan kĂ«tĂ« tĂ« …