Thursday , 22 August 2019

DITA NDERKOMBETARE E MUZEVE

Në kuadër të ditës ndërkombëtare të muzeve që shënohet me 18 maj, u organizua këtë të premte një aktivitet në kalanë Rozafa të qytetit të Shkodrës. Aktiviteti me temë “Fluturon, fluturon balona” vinte falë bashkëpunimit mes DRKK, DAR, muzeut “Oso Kuka” dhe Bashkisë Shkodër.

Nxënës të shkollave të DAR Shkodër u bënë pjesë e këtij aktiviteti që zgjati për disa orë.

Lexoni dhe kete

PËRFUNDOJNË PUNIMET NË RRUGËN “LORO NODAJ” NË GURIN E ZI

Rruga “Loro Nodaj” në Njësinë Administrative Guri i Zi, ka ndryshuar tërësisht pamjen e saj. …