Friday , 18 September 2020

DITMIR RRASHKETA NUK IA DEL. I DETYRUAR TĖ OPEROHET

Lajme jo tė mira pėr ekipin e volejbollit tė meshkujve tė Vllaznisė. Pasi ka humbur ndeshjen e parė ndaj Tiranės, ky ekip ka humbur tashmė edhe njė nga lojtarėt mė tė mirė tė saj qė pritej ta ndihmonte pėr pjesėn e mbetur tė sezonit.  Ditmir Rrashketa, jo vetėm qė i ka dhėnė fund kėtij sezoni, por duket se deri nė shtator nuk do mundet tė jetė i gatshėm pėr tė luajtur. I dėmtuar gjatė njė ndeshje tė kampionatit dhjetė ditė mė parė, u mendua se ai do tė rikuperohej pėr 2-3 javė dhe ta ndihmonte mė pas ekipin e tij- Vllazninė nė fazėn finale tė kampionatit.

Shpresat ishin tė mėdha pėr kėtė, por nuk ka ndodhur kėshtu. Duke mos patur ndonjė pėrmirėsim tė dukshėm, volejbollisti shkodran i ėshtė drejtuar Malit tė Zi pėr tė zhvilluar atje disa ekzaminime mė tė specializuara.Pėr fat tė keq, gjėrat nuk kanė shkuar ashtu siē mendohej. Mjeku malazez, pasi ka konstatuar shkallėn e dėmtimit, ka vėrejtur kėputje tė pjesėve tė tendinės dhe, pėr kėtė arsye sipas tij, nuk ka rrugė tjetėr veē operacionit.

Pasi ka mėsuar kėtė lajm tė keq, Rrashketa ėshtė kthyer nė Shkodėr dhe sigurisht qė do tė fillojė tė mendojė pėr vendin se ku do ta kryejė ndėrhyrjen kirurgjikale nė mėnyrė qė tė rikthehet sa mė shpejt nė parket. Njė dėmtim i ēuditshėm qė erdhi gjatė njė ndeshje, por duket se fati i keq ka shoqėruar kėtė volejbollist dhe ekipin e Vllaznisė, sepse mungesa e tij natyrisht qė ndihet shumė.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA PRET EDHE DILAVER, MERKATOJA ENDE E HAPUR

Vllaznia e sezonit tĆ« ri Ć«shtĆ« shndĆ«rruar nĆ« njĆ« kantier ndĆ«rtimi. Prej saj janĆ« larguar …