Thursday , 13 August 2020

DJALI I POLICIT BASHKEPUNETOR NE VRASJE NE KURBIN

Klaudio Përkola, 21-vjeçari i shpallur në kërkim si bashkëpunëtor në vrasjen e biznesmeneve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji, rezulton të jetë djali i një efektivi policie në komisariatin e Kurbinit.

Sipas burimeve babai i 21-vjeçarit ëshë pjesë e organikës në Policinë e Kurbinit dhe shërben në piken e bllokimit të automjeteve. Ai po negocion me drejtuesit e policisë për të realizuar dorëzimin e djalit të tij, ndërsa kanë nisur procedurat për pezullimin nga detyra të efektivit të policisë.

Në lidhje me atentatin e dyfishtë të ndodhur me 30 maj në Kurbin është prangosur dy ditë më parë autori kryesor Eduart Lamaj si dhe u identifikuan 3 bashkëpunëtoret e tij të cilët janë shpallur në kërkim nga policia.

Lexoni dhe kete

6 PERSONA ARRESTOHEN NGA POLICIA E SHKODRËS

6 persona kanë rënë në prangat e policisë Shkodër, pasi akuzohen se janë autorë të …