Tuesday , 16 August 2022

DJARMATI: NË BOSNJË NA BËN PUNË VETËM FITORJA

Vllaznia do të rikthehet të luajë sot sërish në Europë pas 10 vitesh mungesë dhe do ta bëjë duke nisur nga Bosnjë- Hercegovina ku në orën 21.00 do të ndeshet me ekipin vendas të Shiroki Brijeg.

Në prag të kësaj sfide, në një prononcim të dhënë për mediat, drejtori sportiv I klubit shkodran Matko Djarmati është shprehur se barazimi nuk I bën shumë punë Vllaznisë dhe për rrjedhojë ajo do të synojë fitoren…

I pyetur ndërkohë nëse tek Vllaznia kanë filluar të mendojnë për sfidën e turit tjetër ndaj qipriotëve të AEL Limasol, drejtori Djarmati përgjigjet menjëherë negativisht…

Ndeshja e kthimit në mes Shiroki Brijeg dhe Vllaznisë do të luhet të enjten e ardhshme në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës dhe kuqeblutë padyshim që do të synojnë kualifikimin për në turin e dytë të “Conference League”.

Lexoni dhe kete

VLLAZNIA, STËRVITJE DISA DITORE NË POGRADEC

Vllaznia do të jetë pushim deri të martën. Trajneri Josa ka vendosur t’i lërë edhe …