Saturday , 16 February 2019

DOÇI & LEKA: VLLAZNIA FEMRA DO FITOJË TË TJERA TROFE

Sukseset e ekipit të Vllaznisë në futboll për femra nuk do të ndalen me fitoren e Kupës por ajo do të synojë edhe fitimin e titullit kampion të rradhës dhe po ashtu edhe një pjesmarrje sa më dinjitoze në Ligën e Kampioneve. Kështu janë shprehur dy pjestarë të këtij ekipi, sulmuesja Megi Doçi dhe trajneri Nikolin Leka të cilët kanë qenë të ftuar mbrëmjen e së hënës në emisionin “Sport Arena” në televizionin Rozafa.

Përveç tyre, të ftuar në këtë emision kanë qenë edhe specialisti i gjykimit Mhill Shkëmbi dhe trajneri i portierëve të Akademisë Vllaznia Ideal Lekiqi të cilët kanë vlerësuar ecurinë e Vllaznisë në ndeshjet e fundit dhe kanë shprehur besimin se rezultatet pozitive të saj do të vazhdojnë edhe në ndeshjen ndaj Partizanit.

Lexoni dhe kete

TRE BOKSIERË SHKODRANË NË KUPËN “PAVARËSIA”

Turneu “Pavarësia” që zhvillohet çdo vit në Kosovë me rastin e shpalljes së Pavarësisë së …