Sunday , 17 December 2017
Breaking News

DOKUMENTAR ARTISTIK KUSHTUAR JOLANDA SHALES

Sonte ajo ishte ketu, erdhi, preku token e u kthye perseri ne qiell. Nje dokumentar arstistik i eshte kushtuar mbremjen e se Shtunes ne kinema Millenium te qytetit te Shkodres aktores se estrades profesioniste Jolanda Shala. Nje dokumentar me regji te Bruno Shllakut, paraqiste jeten dhe veprimtarine e aktores Shala, qe u nda nga jeta para kohe. Per regjisorin Shllaku, figura e saj eshte harruar dhe eshte turp qe nuk flitet per keto figura.

Ndersa, aktoret e njohura Tinka Kurti dhe Zyliha Miloti folen per emocionet e ketij dokumentari dhe percollen vleresimet e tyre per Jolanda Shalen.

Jolanda Shala, aktore e Estrades Profesioniste te qytetit te Shkodres, lindi me 14 maj te vitit 1947 ne qytetin e Shkodres. Edhe pse karriera e saj artistike ishte e shkurtër, ajo mbeti nje aktore e talentuar ne skenen e estrades profesioniste. Shala vdiq me 22 nentor te vitit 1984.

Lexoni dhe kete

“LUMTURI NE FUKARALLEK” MBUSH SALLEN E TEATRIT “MIGJENI”

Mbremjen e se Merkures u shfaq premiera e komedise “Lumturi ne Fukarallek” ne teatrin “Migjeni” …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin