DOKUMENTOHET PLAGOSJA NE VAUN E DEJES

Policia e Shkodrës ka dokumentuar ngjarjen e ndodhur ne Vaun e Dejes ku ka mbetur I plagosur një I ri, ngjarje kjo e ndodhur në maj të këtij viti. Sipas njoftimit të policisë është arritur të dokumentohet ngjarja e ndodhur me datë 20.05.2017, ku ka mbetur i plagosur me armë zjarri, shtetasi E. Z, rreth 23 vjeç, banues në Vau i Dejës, me detyrë ushtarak pranë repartit ushtarak në Vau i Dejës,

Kapet dhe ndalohet si autor i dyshuar i kësaj ngjarje një shtetas i shpallur në kërkim Më datë 26.11.2017, nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, u ndalua shtetasi në kërkim Pashk Gjoni, 20 vjeç, banues në Vau Dejës, Ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër me vendim Nr.803, datë 20.09.2017, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, i dyshuar për veprën penale “Vrasja me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje të armeve luftarake dhe municioneve”.

Lexoni dhe kete

LEZHE, ARRESTOHEN DY PERSONA TE SHPALLUR NE KERKIM

Në vijim të punës për kapjen e përsonave në kërkim dhe vendosjen e tyre para …