Monday , 26 October 2020

Dom ARTUR JAKU: KY ESHTE VITI I SHQIPTAREVE

Ky eshte viti i shqiptareve, pas Shenjterimit te Nene Terezes dhe lumnimit te 40 martireve, tashme Papa Franesku na surprizon serish thote Famullitari i shkodres i cili nuk e fsheh lumturine per emerimin e Kardinalit Ernest Troshani.Dom Arturi ben me dije se kete te Diele ne vigjilje te festes se Zojes, mesha do te mbahet nga kardinal Ernest Troshani ne katedralen “Shen Shtjefeni”.

Dom Artur Jaku foli edhe mbi simboliken qe ka logoja e lumnimit te 40 martireve

Papa Franesku kete te Diele ne meshen e shente ne Vatikan emeroi kardinal nderi Dom Ernest Troshanin.

Lexoni dhe kete

VJERDHA: TË HËNËN RIKTHEHEM NË PUNË

Nga e hëna, Fuat Vjerdha do të kthehet në krye të Gjykatës së Apelit të …