Tuesday , 21 November 2017

Dom ARTUR JAKU, MESHE FALENDERUESE PER BESIMTARET

Dom Artur Jaku ka celebruar meshen falenderuese te fundit si famullitar i Shkodres. Dom Arturi perlori besimtaret teksa kerkoj ndejse per cdo mos realizim te tij ne krye te famullise, apo per cdo pakenaqesi te besimtareve.

Por Famullitari i Shkodres nuk ka harruar te permende edhre ngjarjet e rendesishme qe preken Shkodres e ne vecanti komunitetin katolik ne keto 3 vite. Dom Artur Jaku sherbeu si famullitar i Shkodres per 3 vite me radhe. Ndersa tashme largohet per te studiuar ne rome te drejten Kanonike.Pasuesi i Dom Artur Jakut do te jete Dom Vlash Palaj i cili me heret ka sherbyer si famullitar i Velipojes.

Lexoni dhe kete

EKSPOZITA “SHKODRA NE DOKUMENTET ARKIVORE OSMANE”

Pasditen e se Premtes eshte organizuar hapja e ekspozites “Shkodra ne Dokumentet Arkivore Osmane”. Ekspozita …

Abonohu per lajmet e fundit
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
Abonohu sot per lajmet me te fundit !
×
×
WordPress Popup Plugin