Friday , 13 December 2019

DORIS PACK: SHQIPERIA ESHTE KTHYER NE DIKTATURE

Shqipëria ndodhet në një sistem të ri diktatorial dhe qeveria është e lidhur me krimin. Deklarata e fortë ka ardhur nga ish-eurodeputetja Doris Pack gjatë një takimi që zhvilloi me gratë demokrate në qytetin e Lezhës. Sipas saj në një shtet demokratik nuk mund të qeverisë një kryeminister i lidhur me krimin.

Ndërkohë kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas Albana Vokshi u shpreh se Bashkia e Lezhës është uzorpuar padrejtesisht dhe në mënyre antikushtetuese.

Takimi vijoi në formen e bashkëbisedimit ku gratë demokrate shprehen shqetesimet që hasin në jeten e përditshme.

Lexoni dhe kete

“8 DHJETORI, DITA E RINISË”, BASHA: TË ÇLIROJMË SHQIPËRINË NGA KTHETRAT E KORRUPSIONIT

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e kujton ndryshe këtë 8 Dhjetor, teksa vendi ndodhet …