Thursday , 15 April 2021

Doshi: Askush smund te ma heqe mandatin!

Akuzat dhe kunder akuzat ne mes deputetit socialist Tom Doshi dhe perfaqesuesve te mazhorances kane vijuar edhe kete diel. Teksa n selin roz sht hedhur n diskutim varianti i prjashtimit diten e hene atehere kur do te mblidhet grupi socialist, ka reaguar srish Tom Doshi.

N nj reagim pr gazetn Sot, Doshi ka pohuar se nuk ka frik nga asnj mas ndshkimore, ndrsa ka shtuar se ka me vete gjith popullin. Un nuk e njoh frikn! Nuk kam asnj arsye q t largohem nga grupi parlamentar i Partis Socialiste. Mua m mbshtet baza. Kam popullin me vete. Nuk kam frik nga asnj mas ndshkimore. Mandatin ma kan dhn qytetart e Shkodrs dhe nuk mund ta heq askush. Pse ta takoj Ramn? Un Ramn e takoj si kryetar i Partis Socialiste, gjithnj pr t diskutuar pr shtjen e mbajtjes s premtimeve. N media kan dal pun kasetash. Un nuk kam kaseta. Nuk jam tipi i njeriut q mban kaseta, pasi un i them gjrat drejtprdrejt dhe t gjitha far kam i them, u shpreh deputeti Tom Doshi.

Nderkohe Doshi ka reaguar edhe ndajdeklaratave t kolegut t tij Namik Kopliku, t cilin e quajti mosmirnjohs dhe deklaratat e tij si t deyruara nga kryeministri Edi Rama. Sipas Doshit, Kopliku n 2009-n mblidhte firma n Shkodr pr shkarkimin e Edi Rams si kryetar partie. Por sipas deputetit Doshi, ka qn vet ai q e ka vendosur emrin e Koplikut n list pr deputet.Doshi shton se, nuk i bn prshtypje mosmirnjohja e Koplikut pasi ka t tjer m t rndsishm n PS q nuk i jan mirnjohs.Grupi Parlamentar i Partis Socialiste do t zhvilloj ditn e hn nj mbledhje jasht radhe.N rend t dits jan disa shtje t tjera, por vmendja pritet t prqendrohet n prballjen mes Kryeministrit dhe njkohsisht Kryetarit t PS-s Edi Rama dhe deputetit Tom Doshi.

Lexoni dhe kete

MEDIU: RAMA DO QË SHQIPTARËT TË LARGOHEN NGA SHQIPËRIA

Kreu i PR, Fatmir Mediu, ka zhvilluar një takim me shtabin elektoral në Tiranë. Mediu …